MF11-0080010
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MF11-0080010
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors NTC Thermistors
Product Status : Active
B Value Tolerance : ±5%
Length - Lead Wire : -
Package : Bulk
Series : MF11
B25/100 : -
B25/50 : 3600K
Resistance in Ohms @ 25°C : 800
Mfr : Cantherm
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power - Max : 500 mW
Package / Case : Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W
B0/50 : -
Mounting Type : Through Hole
B25/75 : -
Resistance Tolerance : ±10%
Description : THERMISTOR NTC 800OHM 3600K DISC
Contact Now
NTC Thermistor 800 Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W