A2P75S12M3
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
A2P75S12M3
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : ACEPACK™ 2
Mfr : STMicroelectronics
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 454.5 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 4.7 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : A2P75
Description : IGBT MOD 1200V 75A ACEPACK2
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 1200 V 75 A 454.5 W Chassis Mount ACEPACK™ 2